Op woensdag 1 april maakte NWG Amsterdam een smaakvolle reis door wijnland Georgië, het land met maar liefst 8000 jaar wijntraditie. We ontdekten de unieke Qvevri‑cultuur, de rijke geschiedenis en de indrukwekkende diversiteit aan inheemse druiven.
We proefden elf wijnen uit vier belangrijke regio’s: Kakheti, Racha, Imereti en Kartli. De avond begon fris met twee mousserende wijnen van de Kisi‑druif, gevolgd door elegante witte blends uit Racha en Bolnisi. Daarna verkenden we de wereld van amberwijnen, waaronder de bijzondere Kvishkhuri uit Imereti en de krachtige Kisi‑Qvevri van Dakishvili.
Het rode deel van de proeverij bracht ons van zeldzame micro‑producties zoals Kudurauli tot klassieke krachtpatsers als Saperavi. De variatie in stijl — van licht en aromatisch tot diep, donker en tanninerijk — liet prachtig zien hoe veelzijdig Georgië als wijnland is.
Dank aan Mana en Peter van Wijnhuis Mana / Ghvino.nl en aan Carlo van Karakter, voor het helpen bij de selectie van de wijnen en hun waardevolle achtergrondinformatie.
Een avond vol nieuwe smaken, verhalen en verrassingen — Georgië heeft indruk gemaakt.
Presentatie ontvangen?
Neem gerust contact op met onze wijnmeester om de volledige presentatie te ontvangen.


