T30 Wijn-spijs brengt NWG samen

In onze vereniging streven we naar een goede verbinding met elkaar. Tussen het landelijk bestuur en de afdelingen en tussen de afdelingen onderling. We hebben onlangs een projectje bedacht dat ons wat dichter bij elkaar kan brengen. Het gaat over wijn-spijs combinaties, want ook bij het NWG gaat de liefde door de maag. 

Als landelijk bestuurslid heb ik onder andere de verbinding tussen landelijk en de afdelingen in mijn portefeuille. En omdat ik naast bestuurslid ook nog gastronoom-sommelier en chef-kok ben, wil ik die verbinding bevorderen door een bezoek te brengen aan de afdelingen en dan een uniek gerechtje mee te brengen. Een gerechtje afgestemd op een of twee door de afdeling gekozen wijnen. Of een verrassingsgerechtje, zoals bij de Vakantieproeverij bij de afdeling Den Haag. Het idee is om elkaar al proevend, matchend en discussiërend beter te leren kennen. En ik breng één van de andere landelijke bestuursleden mee.  

We kunnen helaas maar een beperkt aantal afdelingen per jaar bezoeken. Het kan dus even duren voordat we bij jouw afdeling langskomen. Als en wanneer we langs willen komen, gaat natuurlijk altijd in overleg met de afdeling. De kosten van de gerechtjes zijn voor rekening van het landelijk bestuur.  

Mijn ideeën bij wijn-spijs combinaties? Er geldt eigenlijk maar één regel: zorg voor harmonie! Oftewel … 

Strak bij strak 

Bij gerechten die een ‘strak’ mondgevoel geven, kun je het beste wijnen serveren met een hoge zuurgraad. Bij een smaakvolle, Peruaanse ceviche van zeebaars serveren we geen dikke Meursault.  

Rond bij rond  

Een rond gerecht, ofwel een gerecht met een filmend mondgevoel kun je het beste met een ronde wijn serveren, dus geen strakke Sauvignon Blanc bij een romige saus. 

En wat zeker niet kan 

  • Spinazie met zware rode wijnen. Beide bevatten veel tannine wat samen voor een naar wrang mondgevoel zorgt.  
  • Gerookte zalm met Sauvignon Blanc. Het gerookte, rijpe, filmende karakter botst zo erg met de strakke, frisse Sauvignon, dat die naar metaal zal gaan smaken. 

Bovenstaande is niet heilig, ik blijf altijd experimenteren en hoop op heel veel leuke avonden bij onze afdelingen.. We blijven tenslotte de grootste en leukste wijnvereniging van Nederland. 

Tot zover, culinaire groet en tot ziens!