
Aperitief
door Steven van der Linde, landelijk voorzitter Nederlands Wijngilde

Nu de Voorjaarsdag in Gouda achter de rug is en de balans is opgemaakt, kunnen we rustig zeggen dat het een succes was vanwege de grote opkomst. Maar net als voorgaande jaren was dat soms best even spannend. Zo werd het landelijk bestuur af en toe benaderd door de organisatie om wat meer publiciteit te genereren. Een oplossing zou zijn geweest om alle leden direct te kunnen benaderen, maar helaas staat de AVG onze vereniging daarbij in de weg.
En dat is nu precies waar we de nieuwe WhatsApp Community voor kunnen gebruiken. Een bestaande app-groep van een afdeling kan zo in de community worden geplaatst, zonder dat andere leden ineens alle namen en telefoonnummers kunnen zien. Maar door een aankondiging te plaatsen zijn we toch in staat iedereen te bereiken. Als lid zie je alleen de namen van de groep waar je onderdeel van bent. Net als voorheen. Veilig dus. En doordat we snel iedereen hebben bereikt voor de Voorjaarsdag waren er uiteindelijk voldoende aanmeldingen en werd het een topdag!
Ik kan mij nauwelijks voorstellen dat het ook nodig zal zijn voor de aankomende Summerschool die voor de zomer gepland staat. Het programma ziet er fantastisch uit! Diverse masterclasses en koken met lokale producten, dat moet een feest worden. Verderop in deze Tannine meer hierover.
Trouwens, het is een bijzondere uitgave van de Tannine. Een heus jubileum want ons verenigingsblad bestaat 5 jaar. Elke twee maanden verschijnt Tannine online en wordt in je mailbox bezorgd. Fantastisch werk! Hulde aan de redactie en iedereen die zich elke keer weer inzet om mooie verhalen te schrijven en interessante onderwerpen aan te dragen.
Tannine staat en valt bij de inzet van vrijwilligers, zoals zoveel in onze vereniging. Na 5 jaar neemt Harry Dekker afscheid als redactielid. Hij geeft het stokje over aan Astrid Visser (afdeling Amsterdam). Welkom Astrid! En een hele dikke dankjewel aan Harry voor zijn inzet en betrokkenheid. ’Harry, dank voor je bijdragen om de Tannine te maken tot wat het nu is; een lekker leesbaar blad met verhalen door leden, voor leden.’
Santé.