Op deze avond organiseerden de wijnmeesters een wijnwedstrijd op de manier van de Prix Saint Hubert. Er werden in totaal 5 witte en 5 rode wijnen geproefd.
NWG Utrecht/Zeist – NW Spanje
Proeflijst
- Paco e Lola Albarinho 2014, Rias Baixas
- Terras Gauda, Rias Baixas 2015
- Pazo do Mar Treixadura 2015, Ribeiro
- Val de Vid Verdejo 2015, Rueda
- Telmo Rodriguez “Gaba do Xil” Godello, 2015, Valdeorras Galicie
- Avancia “Cuvee d’O” Godello 2015, Valdeorras, Galicie
- Dominio de Tares Mencia 2005, Bierzo
- Dominio de Tares “Baltos” Mencia 2012, Bierzo
- Raul Perez “Ultreia” Mencia 2010, Ponferrada, Leon
NWG Utrecht/Zeist – Friuli
Proeflijst
- Volpe Pasini Friulano 2014
- La Tunella Friulano 2014
- Fantinel “St Helena” Ribolla 2014
- Volpe Pasini “Zuc di Volpe” Ribolla 2014
- Fantinel “Borgo Tesis” Pinot Grigio 2014
- Mario Schiopetto “Collio” Pinot Grigio 2013
- Mario Schiopetto “Collio” Pinot Bianco 2013
- Jermann Pinot Bianco 2014
- Livio Felluga “Abbazia di Rosazzo” 2012
- Grappa di Nonino
NWG Utrecht/Zeist, De Wereld van Merlot, 2015
Proeflijst:
- Wild Pig 2014, Gabriel Meffre, Languedoc, Frankrijk
- La Tulipe de la Garde 2014, Ilja Gort, Bordeaux, Frankrijk
- Vina la Rosa “La Palma” 2012, Cachpoal Valley, Chili
- Lindeman’s “Bin 40” 2012, SE Australie
- Saurus 2011, Patagonie, Argentinie
- Wente “Sandstone” 2010, Livermore, Californie, USA
- Veenwouden 2011, Paarl, Zuid-Afrika
- Planeta 2007, Sicilie, Italie
- Chateau de Trimoulet 2009, St.Emilion, Frankrijk
- Clos Rene 2010, Pomerol, Frankrijk
Hongarije 2015
Hongarije 2015
Met als speciale gast Cisca Ansem, eigenaresse van Hegyem
Proeflijst:
Nb : Irsai Oliver, Furmint, Harslevelu en Kabar zijn druivenvarieteiten
- Nyakas, Irsai Oliver, Etyek-Buda
- Heimann Kerkaborum, Furmint, Balaton
- Szent Tamas (St Thomas), Furmint, Ma’d
- Sauska Furmint, Tokaj
- Beres, Furmint “Locse”
- Beres, Harslevelu
- Chateau Dereszla, Kabar
- Hegyem Kekfrankos (Blaufrankisch)
- St.Andrea, Egri Bikaver
- Beres Tokaj Aszu, 5 puttonyos
NWG Utrecht/Zeist, De Wereld van Cabernet Sauvignon 2012
De Wereld van Cabernet Sauvignon
Proeflijst:
- Bag-in-box Los Pagos, Chili
- Domaine l’Arjolle 2010, Cotes de Thongue, Frankrijk
- Torres Gran, Coronas Reserva 2008, Penedes, Spanje
- Concha Y Toro, Marques de Casa Concha 2010, Chili
- Salentein 2010, Valle de Uco, Argentinie
- Penfolds “Thomas Hyland” 2009, Australie
- Waterford Estate 2008, Stellenbosch, Zuid-Afrika
- First Press 2009, Napa Valley, USA
- Chateau Haut Batailley 5e cru 2007, Pauillac,2007
NWG Utrecht/Zeist, Ahrdal, april 2012
Proeflijst
- Nelles, Heimersheim, Blanc de Noir 2010
- Winzergenossenschaft Mayschoss/Altenahr, Portugieser 2010
- Winzer Mayschoss/Altenahr, Walporzheimer Klosterberg Dornfelder 2009
- Meyer-Nakel, Dernau, Fruhburgunder 2008
- Winzer Mayschoss/Altenahr, Spatburgunder “Klassik” 2009
- Kloster Marienthal, Spatburgunder “der Monch” 2009
- Nelles, Heimersheim, Spatburgunder B 2008
- Deutzerhof, Mayschoss, Spatburgunder “Grand Duc” 2008
- Weingut J.J. Adeneuer, Ahrweiler Rosenthal GG, VDP, 2009
NWG Utrecht/Zeist, Australia anders : d’Arenberg
Een bijzonder bedrijf met een minstens zo bijzondere eigenaar
Proeflijst:
- The Stump Jump, white blend, 2008
- The Hermit Crab, Viognier/Marsanne 2008
- The Money Spider, 100% Rousanne, 2009
- The Lucky Lizard, Chardonnay 2007
- The Custodian, 100% Grenache 2005
- The Feral Fox, 100% Pinot noir 2009
- The Twenty-Eight Road, 100% Mourvedre
- The Dead Arm, 100% Shiraz, 2007
NWG Amsterdam: Dialectiek en de wijn
Dialectiek en wijn: wie is de leugenaar?
Op 7 december beleefde de Afdeling Amsterdam van het Nederlands Wijngilde een bijzondere proefavond. De avond stond in het teken van ‘Dialectiek en wijn: wie is de leugenaar?’. Tom Schaafsma en Martin Rijxman van Wijngilde Midden Holland traden samen op als wijnmeester bij deze spannende proeverij die ging over het testen van je eigen (wijn-)onderscheidingsvermogen.